Талал Фало: «Повинна бути гармонія між здоровими і гарними зубами»

Талал Фало: «Повинна бути гармонія між здоровими і гарними зубами»

 

Щира і привітна посмішка здатна творити чудеса. Адже так приємно, коли ми можемо посміхатися і дарувати всім сяючі посмішки.

Піклуватися про зуби потрібно з самого дитинства, але навіть дорослі люди, якщо захочуть, можуть мати красиві і здорові зуби.

В інтерв’ю для WestNews лікар стоматолог клініки «WestMedical»ФолоТалал розповів як правильно доглядати за зубами, що зараз модно в стоматології та про стоматологію майбутнього.

– Талал, розкажіть будь ласка, які стоматологічні послуги Ви надаєте у клініці «WestMedical»?

Ми починаємо із зустрічі з пацієнтом. Ми його зустрічаємо, пояснюємо, які послуги є у нас, чим ми займаємося, які є варіанти ще і потім вже починаємо обслуговувати цього пацієнта. Починаємо з найпершого – це чистка. Чистка  – це зняття зубних каменів, також приводимо ясна у здоровий стан, дивимося на стан зубів, перевіряємо на наявність інфекції. Потім визначаємо, які є проблеми у пацієнта і призначаємо лікування.

Наступний етап – це хірургія, ортодонтія. Що таке хірургія всі знають. Що таке ортодонтія? Це косметологічна послуга. Тобто ми коректуємо прикус, посмішку, робимо дизайн і т. д.  Це триває до тих пір поки не сподобається нашому клієнту. Також у нас є звичайна терапія. Лікуємо гострі болі, пульпіт і будь-яке стандартне лікування. Лікуємо канали, карієс, статичні пломби, проблеми з прикусом. Це все стандартна робота.

– Декілька слів про зубні імпланти: що це? Для чого їх ставлять? Які є види? Якість? Переваги? Ціна?

Раніше ми не мали багато варіантів, які б могли запропонувати нашим клієнтам. Тобто  раніше ми  втрачали половину зуба і не могли нічого запропонувати пацієнтам крім різних видів протезів. Тепер цю проблему ми можемо обійти. Як ми її обходимо? Це імплантація. Тепер майже кожна людина знає, що таке імплантація. Якщо говорити по простому – це титановий штифт, який вкручуємо в саму кістку. І потім на цей штифт оформляємо зуб. Колись ця послуга була не доступна,  бо  дуже дорога. Титан дорогий, самий зуб і плюс хірургія. А тепер є така система,  навіть декілька систем, які доступні.  Не скажу, що всім, але доступна більшості.

У нас є одноетапні і двохетапні імплантації.

Щодо одноетапних, то на ці імпланти можна одразу наступного для одягати зуб. Тобто прийшов до нас пацієнт без зубів  і вийшов з гарною посмішкою наступного дня. Інколи навіть того ж дня, якщо операція відбулася зранку.

Двохетапні – якщо складна операція або виникла якась проблема, тоді чекаємо загоєння. В такому випадку,  через 2-3 місяці  можемо протезувати пацієнта.

На ці імпланти є гарантія 10 років. Ми відповідаємо тільки за вдалу роботу. Якщо робота не вдала, то ми переробляємо без жодних запитань.

Ціни на імплантацію від 300  до 400 доларів. Це в середньому. А бувають складні  моменти, то вони відповідно дорожчі, а є такі моменти, що виходить дешевше.  Це ціна самого імплантат, не рахуючи хірургію.

– Можливо є якісь інші альтернативи ?

Є новіші технології, які нам ще не доступні. На ринку ще їх немає. Ми чули про них. Це мембрани. Її всаджують в саму кістку і потім росте зуб.  Ми бачили результат, але в експлуатації їх ще не має, і скоро їх не буде. Є клітини, якими ми вже займаємося. Але того результату, якого би ми хотіли, не отримуємо на 100 %. Ця технологія ще не дуже доступна. Я маю на увазі не тільки Україну, а й цілий світ загалом. Надіємося на найближчі 5-7 років.

– Які Ви можете дати поради щоб зуби менше псувались? Можливо є якісь процедури?

Потрібно вибрати правильно зубну пасту, правильну щітку, кожних 6-7 місяців потрібно відвідувати стоматолога. Не треба лікувати, просто показатися. Кожен пацієнт повинен мати план лікування. Тобто сьогодні ми робили таку роботу, а за рік ми можемо змінити лікування згідно вашого стану зубів. Бо так виходить, що за 5-7 років половину зубів вже нема, а половину вже під загрозою. Робота зі стоматологом не закінчується. Закінчується тільки тоді, коли ми прощаємося з останнім зубом. Тому повинна бути хоч консультація, вона безкоштовна. Можливо Ви захочете якусь певну  процедуру. Відбілити зуби – це найбільша проблема у нас. Коли купляє пацієнт  пасту для відбілювання зубів,  починає нею користуватися,  а розказує нам про це аж через декілька років, коли вже емаль стерлася  і тоді ми вже стоїмо перед фактом. Знову ми нарощуємо емаль і починаємо обходити цю проблему, якої могло і не бути від самого початку. Повинен бути позитивний захист.

У  нас є чистка, яку ми зазвичай рекомендуємо. Раз в 9 місяців треба приходити на чистку і тоді  буде під контролем майже кожний зуб. Так будемо знати, що з ним буде надалі, будемо знати прогноз, але не чіткий. Бо неможливо 100% знати, що буде через деякий час. Прогноз точний на 80%.

– Щозаразмодно в стоматології?

Вініри. Такапішламодапідназвоювініри.Цеяскравібілізуби.Хочвонипсуютьнашуемаль,  алевони є дужепопулярними.  Цівініриставлятьактори, співакитаіншіпопулярнілюди.В клініцімитежставимовініри, алеякщонемаєпотреби в них, то я їхнерекомендую.

Якщопростодлягарноусмішки, то я нераджутаке.Алеякщо є декількапломбнафронтальнихзубах і вонинепідлягаютьреставрації, тодімипропонуємовініри.

Всещонеприродне, товсепсуєздоров’я.Вінірипотрібнообслуговуватираз в рік, дивитисяназалишки, затемнення, яккоріньведесебепідвініром, реакціювашогоорганізмунацейхімікат.Цьогопацієнтатребазавждитриматипідконтролем.

– ЯкіпроханняклієнтівВаснайбільшездивували?

Булодужебагатотакихвипадків.Доприкладу, бувтакийпацієнт, якийхотівнарощуватиікла, як у вампіра.Буломоднотаквиявляється.Мивідмовилисяцероботи, алецедивноаждоцихпір.Бохочепсуватисобізуб з допомогоюлікаря.Мипросилирозпискувідбатьків, щобзнати, щовонизгіднінацюпроцедуру, алебільшейогопацієнтаминебачили.Минуло 7-8 років, аледоцихпірзалишилося в голові.

– Яківидаєтепорадисвоїмклієнтам, щоб в нихбулаголівудськапосмішка ?

Голівудськапосмішка – цедужевеликатема.Нетребадивитисянакрасу.Передусімцездоров’язуба.Здоровізубитребаматизавжди, а гарнопосмішкатількинапевнийперіод.Повиннабутигармоніяміжздоровими і гарнимизубами.Раджуправильнодоглядатизазубами, відвідуватистоматолога, меншекурити, якщодужехочеться, топісляцьоговідразучиститизуби.Такожїстиправильнуїжузбагаченувітамінамитамінералами.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

2018-01-22T16:39:01+00:00

Leave A Comment