Наслідки грипу або що робити, щоб не втратити слух через простуду

Грип – це гостре вірусне захворювання, а приглухуватість – це порушення слуху, яке призводить до труднощів в розумінні мови та соціальній адаптації. Порушення/втрата слуху може бути часткова або повна, одно або двостороння.

Маловідомим є факт, що доволі частим ускладненням грипу чи інших вірусних захворювань є порушення слуху.

Про те, як грип може вплинути на слух людини розповіла Мирослава Пилип’юк, ЛОР-лікар, сурдолог клініки «West Medical».

Втрату слуху можна класифікувати:

– Кондуктивна приглухуватість – це порушення проведення звукових хвиль через структури вуха. Найчастіше при запаленні вуха, окрім зниження слуху, Ви можете відчувати біль та тиск всередині вуха, шум у вусі, підвищення температури тіла та загальну слабкість. При вчасній діагностиці та дотриманні рекомендацій лікаря порушення слуху в даному випадку носить тимчасовий характер і є зворотнім процесом.

– Нейросенсорна приглухуватість – це порушення сприйняття звуків чутливими нервовими клітинами вуха, коли сам вірус грипу пошкоджує чутливі нервові клітини у внутрішньому вусі. Часто початок захворювання є раптовим і Ви одразу відчуєте різке зниження слуху на одне вухо чи обидва. Хоча не виключено випадки, коли зниження слуху настає поступово і зауважити певні зміни у здатності чути доволі складно. Найчастіше останній випадок зустрічається при однобічному ураженні. Найефективнішим буде лікування даної патології в перші 48-72 години, так як зволікання може призвести до незворотності процесу зниження слуху.

Що робити, якщо Ви почали втрачати слух?

Варто не гаяти часу і звернутися для детального обстеження Вашого слуху до кваліфікованого отоларинголога (ЛОРа). Лікар зможе оцінити слух за допомогою таких методів:

– отоскопія – детальний огляд зовнішнього слухового ходу та барабанної перетинки;

– камертональні тести – деференціальна оцінка кондуктивного та нейросенсорного порушення;

– тимпанометріїя, реєстрація акустичних рефлексів – дозволить визначити стан і функціонування середнього вуха, слухової труби, лицевого та трійничного нервів;

– аудіометрія – метод визначення порогів Вашого слуху на різних частотах.

Тільки після комплексного огляду та оцінки Вашого слуху лікар зможе обрати для Вас оптимальний метод лікування.

Отже, якщо ви перехворіли грипом чи іншим інфекційним захворюванням і помітили, що ваш слух погіршився, то негайно зверніться в клініку «West Medical» для профілактичного огляду. Адже найкращий метод лікування будь-якого захворювання – це профілактика. Також пам’ятайте, що будь-яке захворювання значно краще лікується, якщо було виявлене на початковій стадії.

До слова, лікар отоларинголог клініки “West Medical” Роман Фіщук став переможцем у номінації “Медик року” в Івано-Франківську. Нещодавно в інтерв’ю нашому виданню Роман Фіщук розповів, як важливо виявити вади слуху в перший рік життя, щоб ще був час допомогти дитині.

2018-01-29T16:54:38+00:00

Leave A Comment