Ранні овочі та фрукти: користь чи шкода для організму, – поради спеціаліста

Йдучи за покупками на ринок чи в супермаркет ми купляємо свіжі овочі, зелень, фрукти. Але іноді і не підозрюємо, що вони можуть містити в собі шкідливі речовини і замість користі, можуть завдати шкоди нашому здоров’ю. Адже, можуть містити в собі підвищену кількість нітратів та пестицидів.

свіжі фрукти

Як нітрати потрапляють в продукти харчування та як зменшити їх кількість в свіжих продуктах виданню WestNews розповіла фахівець гастроентеролог клініки «West Medical» Шеремета Ганна Іванівна.

Нітрати – це хімічна сполука призначена для мінерального живлення рослин, і вона зовсім ніякої користі не несе для організму людини.

У сільському господарстві використовують нітрати натрію, кальцію, амонію і калію.

Продукти, які готуються на продаж отримують велику кількість поживних речовин, їх обробляють нітратами та пестицидами для того, щоб вони швидко не псувалися і не гнили, а також мали гарний товарний вигляд.
Якщо люди, які вирощують продукцію, правильно використовувати кількість згаданих мікроелементів, то вони не є загрозою для життя та здоров’я людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як уникнути та як надати першу допомогу при харчовому отруєнні, – поради фахівця

Але, як правило, у нас не дуже точно міряють кількість добрив, які вносять. Люди стараються «добре» покропити, щоб точно допомогло. Тому є накопичення мікроелементів у овочах та фруктах.

В разі споживання таких продуктів без належної їх обробки, в організмі накопичуються шкідливі мікроелементи і може статися харчове отруєння.

При купівлі ранніх фруктів та овочів на око важко визначити чи є в них надлишок нітратів. Тому не бажано давати такі продукти дітям. Варто зачекати коли з’являться городні продукти.

Для того щоб уникнути отруєння нітратами та пестицидами варто дотримуватися кількох правил приготування ранніх овочів і фруктів.

По-перше, добре промити їх водою. Друге, на 2-3 години замочувати продукти у великій кількості холодної води.

При цьому губиться близько 60% нітратів, а пестициди змиваються всі. Ті нітрати, які залишилися в продукті, несуть значно меншу загрозу для організму.

2018-01-29T16:38:38+00:00

Leave A Comment